Контакти представництв
 • Київське представництво:
  +38 (067) 411-35-22
 • Харківське представництво:
  +38(067)827-44-45
 • Одеське представництво:
  +38 (067) 826-87-87
 • Дніпровське представництво:
  +38 (067) 411-46-42
 • Львівське представництво:
  +38 (067) 150-02-83

Підвищення класу енергоефективності будівель за допомогою стрічок ALENOR®

27 березня 2020

В рамках імплементації енергетичного пакету Євросоюзу Україна посилює вимоги до енергозбереження, що знаходить своє відображення в будівельних нормах і державних стандартах.

 

ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» регламентує розподіл будівель за класами енергоефективності. Клас енергоефективності визначається за показником загального питомого енергоспоживання при опаленні, забезпеченні гарячого водопостачання, кондиціонування і встановлюється від «A» до «G», де клас «А» - високий рівень енергоефективності, а «G» - низький.

 

На жаль, ми споживаємо енергію неефективно, втрачаємо її через застарілу інфраструктуру. Майже 70% будівель, побудованих в 1946-1990 рр. мають вкрай низькі показники енергозбереження, а це в свою чергу, приводить до підвищення комунальних витрат, зниження гігієнічних показників проживання, екологічним проблемам.

 

З 1 грудня 2019 року при проектуванні житлових будинків діє норма енергоефективності не нижче класу «С».

 

Орієнтиром в галузі енергозбереження будівель є європейський будівельний стандарт "PASSIVE HOUSE".

Стандарт "PASSIVE HOUSE" – це комплексні технічні рішення, що дозволяють максимально ефективно зберігати тепло всередині будівлі взимку або холодне повітря влітку, за умови збереження якісного повітрообміну без застосування дорогих систем опалення та кондиціонування.

 

Складовими стандарту "PASSIVE HOUSE" є:

- герметизація теплоізоляційної оболонки будівлі, що забезпечує високу повітронепроникність огороджувальних конструкцій;

- застосування теплоізоляційних матеріалів, в тому числі, і для мінімізації теплових мостів, ізоляції систем вентиляції, кондиціонування, опалення, подачі води та каналізації.

В результаті застосування теплоізоляційних, герметизуючих матеріалів - підвищується рівень комфорту перебування в приміщенні, поліпшуються гігієнічні показники температури, вологості, повітрообміну, знижується енергоспоживання.

 

Разом з тим, реалізація стандарту "PASSIVE HOUSE" не така складна задача, як може здатися на перший погляд. Наш компанія спеціалізується на комплексних ізоляційних рішеннях і вже виробляє продукти, що задовольняють вимогам енергоефективності за стандартом "PASSIVE HOUSE".

 

Наприклад, віконні стрічки ALENOR Internal і ALENOR External в тандемі забезпечують професійний захист монтажного шва вікна від руйнування і наступних тепловтрат, які можуть скласти 20-25%.

ALENOR Internal герметизує монтажний шов з боку приміщення, перешкоджає проникненню пари всередину монтажного шва, а ALENOR External сприяє виведенню назовні пароподібної вологи, що утворюється усередині монтажного шва. Таким чином, віконні стрічки ALENOR Internal і ALENOR External зберігають цілісність і високі теплоізоляційні властивості монтажного шва.

 

Для запобігання тепловтратам через підлоги і стіни будинків, а це 30-35%, ми випускаємо багатофункціональну герметизуючу бутилкаучукову стрічку ALENOR ВТ. Стрічка забезпечує герметизацію зовнішніх і внутрішніх кутів будівель, швів в місцях примикання стін до підлоги, місць виведення труб. Герметизує вузли примикання СПК, встановлених «в підлогу» (французьке вікно і інше), розсувних систем, вхідних і балконних дверей в місцях примикання низу конструкції до підлоги.

 

В даний час, на базі власної лабораторії співробітники компанії тестують нові продукти, розроблені з урахуванням вимог стандарту «PASSIVE HOUSE». Лінійка енергоефективних продуктів буде постійно розширюватися, тому що їх застосування в будівельній сфері дозволяє значно підвищити енергоефективність нових і модернізованих будинків.

 

Так ми втілюємо філософію НОРМАІЗОЛ - бути в авангарді інноваційних рішень у виробництві герметизуючих і теплоізоляційних матеріалів. Наш пріоритет - здоров'я, комфорт і екологічність українських будівель.